Esittely
Ottelutilastot
Neste Games
2019 - Pääsivusto - Kilpailut
Klo 19:00 Kaustisen urheilukenttä
5
Kes

Ennakkoinfo


Ilmottautuminen: klo 18:30

Lajit: T/P5-7 60m ja pallonheitto, T/P9-15 100m ja keihäs

Neste Gamesit 5.6


Kesän Neste Gamesit käynnistyivät 5.6 Kaustisen urheilukentällä kauniissa kesäsäässä lajeina pienemmillä 60m ja pallo sekä vanhemmilla 100m ja keihäs.




TULOKSET:

T5 60m
1. Siiri Peltola 15.4
2. Moona Petäjä-Suvanto 17.8
2. Lilja Hanhikoski 17.8
4. Ava Salo 20.9
5. Iiris Viiperi 21.6
6. Venla Kinnunen 25.0
7. Mila Salo 26.8
8. Elli Valtonen 27.5
9. Meea Myllymäki 29.1
10. Linne Kankkonen 40.2

T5 pallo
1. Siiri Peltola 7.10
2. Ava Salo 6.25
3. Linne Kankkonen 5.90
4. Moona Petäjä-Suvanto 5.50
5. Iiris Viiperi 3.90
5. Lilja Hanhikoski 3.90
7. Mila Salo2.70
8. Elli Valtonen 2.20
9. Meea Myllymäki 1.50
Venla Kinnunen -

P5 60m
1. Okko Koivu 14.5
1. Severi Stenman 14.5
3. Lauri Känsäkoski 16.0
4. Eino Kaustinen 16.3
5. Eetu Kivinen 17.4
6. Jalmari Väärälä 18.2
7. Renne Myllymäki 18.9
8. Roope Teirikangas 20.3
9. Ville Pulkkinen 21.1
10. Joel Utriainen 21.3
11. Leo Harju 25.7
12. Veetu Lehto 28.2
13. Iivo Lehto 32.4
14. Luka Hanhikoski 36.0
15. Eliel Peltola 38.4

P5 pallo
1. Okko Koivu 8.70
2. Eetu Kivinen 8.00
3. Severi Stenman 7.30
4. Jalmari Väärälä 6.00
5. Eino Kaustinen 5.80
6. Renne Myllymäki 5.10
7. Joel Utriainen 4.50
8. Lauri Känsäkoski 3.90
9. Roope Teirikangas 2.90
10. Veetu Lehto 2.20
11. Leo Harju 1.80
11. Luka Hanhikoski 1.80
Iivo Lehto-

T7 60m
1. Fiona Pekkarinen 13.3
2. Fiia Kaustinen 13.6
3. Peppi Peltoniemi 13.9
4. Elsi Valtonen 14.9
5. Minea Kankaanpää 15.4
6. Helmi Jylhä15.5
7. Siina Lehto18.4
8. Helli Peltola 18.8
9. Saima Lyytikäinen 19.5

T7 pallo
1. Minea Kankaanpää 10.80
2. Helli Peltola 10.30
3. Fiona Pekkarinen 9.90
4. Siina Lehto 7.80
5. Elsi Valtonen 7.40
6. Aada Pesola 6.90
7. Saima Lyytikäinen 6.50
8. Peppi Peltoniemi 5.45
9. Helmi Jylhä 4.80
10. Fiia Kaustinen 3.50

P7 60m
1. Viljo Teirikangas 12.1
2. Leevi Uusitalo 12.8
3. Manu Myllymäki 13.1
4. Frans Harju 13.2
5. Aaro Jylhä 13.4
6. Aleksi Peltoniemi 13.8
7. Reino Känsäkoski 15.1
8. Miska Peltoniemi 16.5

P7 pallo
1. Leevi Uusitalo 17.70
2. Reino Känsäkangas 15.60
3. Aleksi Peltoniemi 15.20
4. Aaro Jylhä 13.30
4. Viljo Teirikangas 13.30
6. Frans Harju 10.90
7. Manu Myllymäki 10.50
8. Miska Peltoniemi 7.10

T9 100m
1. Rebekka Känsälä 18.0
2. Aada Nordgren 18.3
3. Maissi Peltoniemi 18.5
4. Rosa Nisula 18.7
5. Ella Pesola 19.5
6. Essi Kola 19.6
7. Lilli Kankkonen 20.0
8. Emilia Myllymäki 25.2

T9 keihäs
1. Rebekka Känsälä 10.10
2. Aada Nordgren 7.58
3. Lilli Kankkonen 7.50
4. Ella Pesola 6.80
4. Essi Kola 6.80
5. Emilia Myllymäki 5.13

P9 100m
1. Aapo Peltoniemi 17.2
2. Filippus Pekkarinen 18.5
3. Topias Toivonen 18.7

P9 keihäs
1. Eino Myllymäki 11.06
2. Filippus Pekkarinen 9.50

T11 100m
1. Milla Koskinen 19.3
2. Elli Teirikangas 20.5

T11 keihäs
1. Elli Teirikangas 8.10
2. Anniina Kola 5.72
3. Milla Koskinen 5.23

T13 keihäs
1. Kerttu Känsälä 13.60

P13 100m
1. Sulo Jylhä 20.3

P13 keihäs
1. Tuukka Korhonen 19.10
2. Sulo Jylhä 14.25

Ei liveseurantaa


   

   

   

   
Tulokset
Lisää uutisia
Kaustisen Pohjan-Veikot
«  Kesäkuu   »
Kategoriat