Seuran vuoden urheilija Jesse Lehto
14.12.2016 9:53 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Kuvassa paikalle päässeet palkitut, sekä palkinnon luovuttajat!

Taas vuosi lähenee loppuaan ja on aika Kaustisen Pohjan-Veikkojen palkita vuoden aikana menestyneitä urheilijoita. Urheilutalolle kokoonnuttiin sunnuntaina 11.12. palkitsemistilaisuuteen ja seuran syyskokoukseen.

SM-kisoista mitalin tuoneita oli tänä vuonna peräti 21 kpl, ammunta: Aho Mirja, Ahola Merja, Heikkiniemi Ari, Kero Jutta, Köyhäjoki Marko, Lappi Vili, Mastokangas Manu, Myllymäki Juha, Seppinen Lotta, Sillanpää Mervi, Teirikangas Jaakko, Vapola Timo ja Varila Toni. Judo: El-Kadir Rachid, Raiskila Matilda ja Timmerbacka Tiia. Yleisurheilu: Heikkala Elisa, Kivinen Julia, Koskinen Veera, Lehto Jesse ja Paavola Vilma.

Lajien parhaina palkittiin, ammunta: Mervi Sillanpää, hiihto: Lauri Peltola, Jalkapallo: Viljami Timonen, judo: Rachid El-Kadir, salibandy: Eemeli Puronaho, suunnistus: Matti Kattilakoski ja yleisurheilu: Jesse Lehto.

Vuoden 2016 nuori urheilijapalkinnon ja stipendin saajana palkittiin Julia Kivinen, vuoden valmentajana Ari Heikkiniemi ja vuoden seuratoimijana Taru Paavola.

Koko seuran parhaana urheilijana palkittiin moukarinheittäjä Jesse Lehto, jonka kauden 2016 kohokohta oli Kalevan kisojen 3 sija, joka tuli omalla hienolla ennätyksellä 73.09m.

Onnittelut kaikille palkituille ja liikunnallista uutta vuotta 2017!


Ansioituneita ampujia.


Vuoden nuori urheilija Julia Kivinen, sekä judokat Rachid El-Kadir ja Tiia Timmerbacka


Yleisurheilussa menestyneet.


   
Lisää uutisia
Kaustisen Pohjan-Veikot
«  Kesäkuu   »
Kategoriat