Seuran syyskokous pidettiin sunnuntaina 1.12 Kaustisen Kunnantalolla. Urheilutalolla oli junnujen futsal-turnaus, niin syyskokous pidettiin ns. väistötiloissa.
Ohessa syyskokouksen pöytäkirja, josta ilmenee jaostot ja muut tärkeät syyskokouksen päätökset. poytakirja_syys_2019.pdf
Vuoden 2019 palkittavat:
Vuoden urheilija: Juha Myllymäki
Vuoden joukkue: FC Monkulat
Vuoden nuori urheilija: Viljami Teirikangas
Automaattitrap Y17 kulta
Kansallinen trap Y17 pronssi
Vuoden seuratoimija:Pekka Nikula
Vuoden valmentaja:Toni Varila
AMMUNTA:
Vuoden ampuja:Juha Myllymäki
Para-ampujien MM-kisat Sydney, hopea
Para-ampujien Maailman Cup Osiek, hopea (SE-tulos)
Kaksoistrap LV2, kulta (SE-tulos)
SM – Mitalistit:Juha Myllymäki
Para-ampujien MM-kisat Sydney, hopea
Para-ampujien Maailman Cup Osiek, hopea (SE-tulos)
Kaksoistrap LV2, kulta (SE-tulos)
Viljami Teirikangas
Automaattitrap Y17 kulta
Kansallinen trap Y17 pronssi
Vapola Kim
Automaattitrap Y20, Hopea
Vapola Timo
Automaattitrap LV1-sarja Hopea
Olympiatrap LV1-sarja Hopea
Seppinen Lotta
Automaattitrap N-sarja Pronssi
Joukkueet:Ahola Merja
Vähäpesola Johanna
Seppinen Lotta
Automaattitrap Kulta (SE-tulos)
Varila Toni
Känsälä Kim
Mastokangas Manu
Automaattitrap Pronssi
HIIHTO:
Vuoden hiihtäjä: Liina-Maija Hietala
SUUNNISTUS:
Vuoden suunnistaja: Juha Lerssi
YLEISURHEILU:
Vuoden yleisurheilija:Julia Kivinen
SM-mitalistit:Julia Kivinen
Janne Läspä
Salla Koskimäki
Stipendit:Joona Ali-Haapala
Julia Kivinen
Salla Koskimäki
Jesse Lehto
Janne Läspä
Viljami Paavola
Viivi Paavola
Lotta Voutilainen
Milla Utriainen
Vuoden jalkapalloilija: Peetu Puumala (palkittu jalkapallokauden päätöstilaisuudessa)
FUTSAL:
Vuoden futsal-pelaaja Jonna Kola
JUDO:
Georgi Angelov
Moa Nikula
Fiia Puusaari
Tony Granbacka
Veikka Nygård
Jos et päässyt hakemaan palkintoasi tilaisuudessa, niin toivottavasti pääset hakemaan sen toimistolta. Ampujien palkinnot toimitetaan ampumaradalle.
Syyskokouksessa valittiin Kaustisen Pohjan-Veikkojen hallitus vuodelle 2020 sekä lajijaostot:
Hallitus:
Puheenjohtaja Sami Löfbacka
Minna Anttila / Irina Peltoniemi
Pasi Leskinen / Tiina Marjusaari
Petteri Myllymäki / Tommi Järvelä
Sami Syrjälä / Antti Kola
Asko Huntus / Petri Känsälä
Niina Kivinen / Marke Paavola
Juha Lerssi / Vesa Peltoniemi
Pasi Ahlsved / Juho Viiperi
Pekka Puumala / Erkki Kaustinen
28.04.2024 20.00 | Vapun jälkeen toimiston tavoitettavuusaika laajenee kesäajaksi |
17.04.2024 14.33 | KP-V, VetU, OK Botnia ja IK Falken hakevat Jukolan viestin järjestelyoikeutta |
10.04.2024 14.54 | Sääntömääräinen kevätkokous 24.4. klo 19 Kruupakassa |
10.04.2024 12.55 | Festivaalileirintä 2024 varaukset aukeaa ma 15.4 klo 10 |
22.02.2024 12.06 | Talvilomaviikko 9 |
15.02.2024 14.16 | Kesäksi töitä tarjolla |