Talkoolaisia tarvitaan moukarikarnevaaleille
11.6.2019 14:24 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Talkoolaisten kesken arvotaan hyviä palkintoja!

Moukarikarnevaalit Nikulassa 27. - 30..6.2019

Moukarikarnevaalileiri tuo Kaustiselle joukon moukariharrastajia, kouluttaja ja huoltajia ympäri Suomen. Karnevaalien pääkilpailu kilpaillaan lauantaina 29.6. klo 14. Tämä on iso kilpailu, jossa on totuttu näkemään kaikki maan huippuheittäjät, unohtamatta oman paikkakunnan kärkinimiä! Tänäkin vuonna pääkilpailu televisioidaan ja kisa nähdään suorana YLE Areenasta ja jälkilähetyksenä illalla Ylen kanavalla. Tämä on yksi pienen seuran suurista ponnistuksista, joihin tarvitaan sinunkin apuasi. Talkoolaisia tarvitaan mm. paikkojen siistimiseen, mainosaitojen rakennukseen, keittiöön, kisojen toimihenkilöitä mm moukarinpalautukseen. Kaikille halukkaille löytyy varmasti jotain! Ilmoittautumislomake löytyy seuran kotisivuilta. Lisätietoja voi kysyä kesätyöntekijä Viivi Paavolalta puh. 040 372 2358.

Työtä ei tarvitse aivan ilmaiseksi tehdä, vaan vastineeksi työstä saat:
• Hyvän mielen ja hauskan päivän
• Hienon Moukarikarnevaali -t-paidan
• Vapaan pääsyn pääkilpailuun
• Ruokailun talkoopäivinä Nikulan ruokalassa
• Pullakahvit kahviosta
• Osallistumisen arvontaan, jossa voit voittaa mm. Suppailu-lahjakortin, Lippuja festareille, elokuvalippuja, Perhonjokilaakso-lehden lahjakortin ym.

Ilmoittautumislomake talkoolaisille


   
Lisää uutisia
Kaustisen Pohjan-Veikot
«  Lokakuu   »
Kategoriat