Viljami ja Kim SM mitaleille
15.7.2019 20:59 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Sunnuntain mitalistit yhteiskuvassa

Siilinjärvellä järjestetyissä automaattitrapin SM kisoista saatiin jälleen nauttia mitalisateesta seuran haulikko ampujien hienon menestyksen myötä. Seuran mitalisaalis oli hieno, neljä henkilökohtaista mitalia ja kaksi joukkue mitalia. Lauantaina nuoret Viljami Teirikangas ja Kim Vapola aloittivat mitalisateen. Viljami voitti Y17 sarjassa kultaa tuloksella 39 ja Kim sai hopeaa M20 sarjassa rikottuaan 69 kiekkoa. Lauantain kisaa häiritsi lukuisat laiteviat jotka vaikuttivat tulostasoon sekä viivyttivät kisan kulkua.
Y 60 sarjassa Reijo Luomala ampui sijalle seitsemän tuloksella 71 kiekkoa ja Erkki Kaustinen oli sarjan 14. tuloksella 63 kiekkoa.
Y 70 sarjassa Risto Paavola oli kahdeksas tuloksella 66.
Y50 sarjan joukkue kisassa KP-V oli viides rikottuaan 200 kiekkoa. Joukkueessa ampuivat Luomala, Paavola ja Kaustinen.   
Lisää uutisia
Kaustisen Pohjan-Veikot
«  Lokakuu   »
Kategoriat