T11-13 nurmelta futsaliin
Julkaistu: 13.09.2020 00.00

T11-13 nurmelta futsaliin

Siinäpä hyvä toteamus. Ei ole aina helppoa pelata jalkapalloa ;)

Peliä ja leikkiä, tunnetta ja vääntöä, termejä ja sääntöjä, taitoa ja kokemuksia sekä paljon iloa, naurua ja mukavaa yhdessäoloa. Muun muassa näitä asioita on sisältynyt T11-13 -joukkueen kesäkauteen. Harjoituksissa on ollut mukana reippaita ja hyväntuulisia tyttöfutaajia. Vaikka sarjaan ei vielä osallistuttu, pelit sytyttivät. Välillä miteltiin omia joukkuetovereita välillä oman seuran P11-12 vastaan. Elokuussa peli-into palkittiin, kun T11-13 teki ensimmäisen pelireissunsa naapuriin Teerijärvelle. Sieltä kotiin tultiin taas yhtä uutta ja hienoa kokemusta rikkaampana. Nyt levätään tovi ja lokakuun 4. päivä jatketaan harjoituksia futsalin merkeissä. Tällöin on oiva tilaisuus mm. etsiä vastausta pelin tiimellyksessä syntyneeseen pohdintaan: ”Ylöspäin, alaspäin -minne päin?”

Seuran uusimmat