Syyskokouksessa valittiin uusi puheenjohtaja vuosille 2021 - 2022
SeuraJulkaistu: 18.12.2020 13.21

Syyskokouksessa valittiin uusi puheenjohtaja vuosille 2021 - 2022

Seuran syyskokous pidettiin Urheilutalolla torstaina 17.12. Poikkeusvuosi vaati tässäkin poikkeusjärjestelyt ja kokous toteuttiin hybridinä, eli osallistujia oli sekä paikalla, että verkon välityksellä etänä.

Syyskokouksessa vahvistettiin seuran toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2021 sekä valittiin puheenjohtaja, hallituksen ja lajijaostojen jäsenet.

Vuodesta 2013 seuraa johtanut Sami Löfbacka halusi jättää paikkansa puheenjohtana, joten hänen tilalleen puheenjohtajaksi valittiin Minna Anttila.

Hallitukseen valittiin uudelleen vuosille 2021 - 2022 Asko Huntus (Petri Känsälä), Juha Lerssi (Vesa Peltoniemi) ja Pekka Puumala (Erkki Kaustinen). Uusina jäseninä seuraaviksi kahdeksi vuodeksi valittiin Samuli Niemi (Joonas Kivinen) ja Juho Viiperi (Joonas Teirikangas). Vuoden 2021 hallituksessa jatkavat Pasi Leskinen ja Petteri Myllymäki (Tommi Järvelä). Minnan siirtyessä puheenjohtajan paikalle, hänen varajäsenensä Irina Peltoniemi valittiin hallituksen varsinaiseksi jäseneksi, vuodeksi valittiin myös Antti Kola (Teemu Kuorikoski)

Kokouksessa käsiteltiin myös sääntömuutosta 9§, joka mahdollistaa jatkossakin osallistumisen varsinaisiin kokouksiin etäyhteydellä. Sääntömuutos vaatii kuitenkin vielä toisen käsittelyn, jotta se voidaan tehdä, eli se käsitellään seuraavan kerran kevätkokouksessa. Hallituksen esittämä sääntömuutos kuuluu seuraavasti: Yhdistyksen kokoukseen voidaan osallitua hallituksen tai yhdistyksen kokouksen niin päättäessa tietoliikenneyhteyden tai muun teknisen apuvälineen avulla kokouksen aikana.

Jaostot vuonna 2021:

Ammunta
Erkki Kaustinen pj
Pekka Puumala
Ann-Helen From
Mika Latvala
Mika Tastula
Juha Myllymäki
TImo Vapola
Claes-Göran Granö

Hiihto
Petri Känsälä pj
Petri Peltola
Janne Huhtakangas
Lasse Paavola
Jussi Huhtakangas
Markus Hietla
Asko Huntus
Samuli Aho
Hanna Penttilä
Markku Sillanpää kunniajäsen

Jalkapallo
Joonas Teirikangas pj
Pekka Puumala
Timo Stenman
Jonna Kola
Markus Palosaari
Sari Stenman
Päivi Westerholm

Suunnistus
Juha Lerssi pj
Vesa Peltoniemi
Tauno Pajukangas
Sakari Känsälä
Jori Känsäkoski
Krista Änäkkälä
Jenni Termonen
Sami Löfbacka

Yleisurheilu
Samuli Niemi pj
Olli Ali-Haapala
Heli Lehto
Joonas Kivinen

Judo
Antti Kola
Teemu Kuorikoski
Kari Saari
Markku Uusivirta
Päivi Granbacka

Futsal
Juho Viiperi pj
Pekka Puumala
Teijo Saarikettu
Juho Koivukangas
Laura Koskinen
Jarno Lyytikäinen

Voimistelu
Yhdyshenkilä Irina Peltoniemi

Frisbeegolf
yhdyshenkilö Pasi Leskinen

Lentopallo, Terveysliikunta ja voimailu
Yhdyshenkilö Tanja Kaustinen